Szafy na zamówienie montowane w przedpokojach. Na jaką “postawić”?

Jeżeli właśnie stanąłeś przed decyzją o zakupie szafy do przedpokoju. Zapewne zastanawiasz się na jaką szafę postawić. Pierwsze kroki po szukanie inspiracji skierujesz do internetu a tu mnóstwo rodzajów i rozwiązań. Pojawiają się kolejne pytania typu gdzie kupić szafę czy gotową ze sklepu czy spotkać się ze stolarzem i zobaczyć co ma do zaoferowania? Pytań jest dużo! I co tu wybrać?szafy

 Szafa na wymiar czy to właściwa decyzja?

Inwestorzy coraz częściej wybierają rozwiązania dostosowane pod ich indywidualne wymagania, a ceny szaf na wymiar są w zasadzie podobne do tych gotowych oferowanych w sklepach. Gotowe szafy mają ustandaryzowane wymiary i materiały. Tak samo rozkład półek ilość szuflad i materiał są nam przez sklepy po prostu narzucane i często daleko odbiegają od naszych oczekiwań.

Aby szafa na wymiar dobrze spełniała swoje zadanie musi  być przede wszystkim doskonale zaprojektowana pod potrzeby mieszkańców.

Poniżej postaramy się  pokazać na co zwrócić uwagę aby szafa spełniała zadania jakie postawił jej Klient.

 Szafy we wnękach- jaki jest twój styl?

Wybierając szafę do przedpokoju musimy pamiętać o tym żę kreujemy nową przestrzeń w której będziemy żyć pewnie przez kolejne naście lat.

Rewelacyjnym pomysłem zapewne są szafy do zabudowy które zapewne spełnią twoje oczekiwania i będą się podobać wszystkim gościom którzy odwiedzą Twój dom. Każdy z nas ma wyrobione gusta i swój styl jaki preferuje w swoim domu. Aby dopasować coś dla siebie warto wejść na strony takie jak Pinterest, Homebook czy Deccoria tam zapewne znajdziemy coś co nam się spodoba

Wiele osób po swoją szafę  zapewne uda się do sklepu meblowego. Chodzimy szukamy i w końcu jest! Ale sprawdzamy jej wymiary i okazuje się że nie pasuje do przestrzeni w której miała znaleźć swoje poczesne miejsce. Jeszcze gorszą sytuacją jest przypadek kiedy szafę już kupimy przywieziemy ją do domu skręcimy i okazuje się że nie pasuje do istniejącej wnęki. Chcemy ją przerobić a nie mamy narzędzi i umiejętności a powód tego że nie pasuje jest prozaiczny. Mamy po prostu krzywe ściany i zapomnieliśmy zmierzyć przestrzeń w kilku miejscach

Rozplanuj dobrze wnętrz

Jeżeli już wiemy gdzie będzie stała szafa i jak będzie wyglądała to trzeba się zająć wnętrzem szafy. Tutaj trzeba będzie podjąć decyzję kierując się naszymi preferencjami. Musimy zdecydować co będziemy w szafie trzymać. Większości z nas szafy kojarzą się z przechowywaniem ubrań jednak nie do końca tak jest. We współczesnych szafach znajdziemy miejsce na odkurzacz wiadra walizki, sprzęt agd. Nierzadko w szafach ukryte są pralki i suszarki. Wnętrze szafy ściśle projektuje się pod jej przeznaczenie. Jeśli szafa ma być klasyczną szafą na ubrania to tutaj również mamy dylemat czy rzeczy będziemy zawieszać na wieszaki a może będziemy przechowywać je na półkach

 

Tanie szafy przesuwne-  jak rozplanować oświetlenie?szafy

Jeżeli właśnie zaczęliśmy malować całe mieszkanie to zawsze zaczynamy od dwóch pomieszczeń czyli kuchni i łazienki. Wszyscy wiemy że na wykończenie kuchni i łazienki musimy przeznaczyć najwięcej środków. Często się też zdarzać budżet przeznaczony na wykonanie szafy jest za mały i jedynie może pozwolić sobie na najprostszą szafę wykonaną z płyty laminowanej. Najprostszy sposób aby nasza szafa wyglądała bardziej ekskluzywnie jest zamontowanie oświetlenia.  Oświetlenie szafy można montować w różnych miejscach. Najbardziej chyba popularne jest oświetlenie drzwi szafy. Led oświetlające montuje się wtedy pod sufitem albo na specjalnych drucianych wysięgnikach lub wyfrezowane listwie. W celu podniesienia funkcjonalności szafy oświetlenie możemy również zamontować w spodniej części każdej półki, w drążkach na ubrania lub tylnej ściance. Każde takie rozwiązanie daje nam światło we wnętrzu szafy co ułatwia nam wyszukiwać rzeczy.

Wybór koloru szafy w przedpokoju

Kolor frontów to najważniejszy element który nadaje charakteru meblom. Kolor frontów musi wybrać taką dobrany aby kolor ścian i kolor frontów sobą się nie gryzły. Nasze przedpokoje są bardzo różne są małe i ciemne i duże rozświetlone. Podstawowa zasada jest taka że w małych przedpokojach instalujemy szafy w jasnych kolorach czyli białym jasno szarym. Warto w małych przedpokojach drzwi szafy wyposażyć w lustra lub wykonać fronty w lakierze na wysoki połysk. Te rozwiązania rozjaśniają i optycznie nam powiększają małe przedpokoje.

 Białe szafy w stylu skandynawskim

Styl skandynawski zarówno w kuchni jak i aranżacji szaf w przedpokoju to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Jeżeli postawimy na szafy w stylu skandynawskim to mamy pewność że wszystko będzie do nich pasować. Proste wprost eklektyczne kształty jasne kolory i funkcjonalność to podstawowe cechy stylu skandynawskiego. To z powodu  tych trzech cech śmiało możemy styl skandynawski nazwać królem aranżacji mieszkań i domów.

Ciemne wykończenia w szafach przesuwnych w stylu skandynawskim.

Pierwszy element szafy który rzuca nam się w oczy gdy patrzymy na szafę to oczywiście jej front. Skrzydła szaf przesuwnych najczęściej ma wymiar do 90 cm szerokości i około 250 cm wysokości. To tak naprawdę ponad dwa metry powierzchni która wykonana w jednym kolorze może wydawać się monotonna. Aby złamać biel warto same okucia wykonać w innym kolorze i stylu. Okucia we wszystkich meblach to nazwa która obejmuje prowadnice, zawiasy, uchwyty i ramy drzwiczek. Wykonując je w kolorze czarnym i w prostych formach możemy “złamać” biel a jednak dalej mamy nowoczesny charakter całej szafy.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!