Biała kuchnia

biała kuchniaBiała kuchnia to doskonały pomysł na  aranżację naszych mebli do kuchni. Wszyscy z nas zdają sobie sprawę, jakim dużym wyzwaniem jest dobre rozplanowanie kuchni. Wiele czasu poświęconego na poszukiwania inspiracji w internecie lub w salonach meblowych, sprawdzanie i czas planowania, z zamiarem doskonałego rozplanowania serca naszego domu jakim jest kuchnia. Zaczynając od dobrania odpowiednich rozmiarów mebli kuchennych aż do materiałów użytych do produkcji kuchni Pomimo ciągle zmieniającej się mody nowoczesna biała kuchnia dalej jest wybierana, daje możliwość spełnienia wymogów najbardziej wybrednych klientów. Gdyż każdy z nas chciałby mieć wygodną i atrakcyjnej aranżacje, odpierającą mowę naszym gości. Biała kuchnia kojarzy nam się z higieną i współczesną atrakcyjnością, dla tego możemy uzyskać wrażenie nieskazitelnego porządku.

Czy kuchnia w jasnych i białych kolorach potrafi być funkcjonalna?

Jakie wady oraz zalety ma biała kuchnia?

Białe przody oraz szafki kuchennych mebli szybko znajdziemy w wielu aranżacjach wnętrz. Białe meble w kuchni są ponadczasowe. Kiedy chcemy mieć elegancką kuchnie glamour, trzeba wybrać lakierowane na wysoki połysk fronty oraz dobrać blat z granitu lub konglomeratu z połyskiem. Łącząc w całość rozmieszczenia pomieszczenia odpowiednie elementy i migocący okap spełniający również}funkcję lampy, otrzymujemy wrażenie elegancji i dużego luksusu.

Biała kuchnia posiada też wykorzystanie w współczesnych aranżacjach, których głównym składnikiem są proste bryły, bez zbędnych upiększających dodatków i elementów. Sterylność i monochromatyczność wnętrza można złamać, ocieplając je drewnianym blatem lub laminatem imitującym ciepłe drewno. Szafki otwiera się desingerskimi uchwytami lub przez systemy połączone z frontem. Całe wnętrze naszej nowej kuchni winno być minimalistyczne.biała kuchnia

Wykorzystanie bieli to jednocześnie domena stylu skandynawskiego w którym fronty mebli są prostą, gładką, bądź trochę frezowane. Elegancję w aranżacji skandynawskiej można osiągnąć poprzez mosiężne lub ze szczotkowanego złota uchwyty.

Biała kuchnia znajdzie się także w stylu klasycznym. Uniwersalność bieli, uznawana jest również przez projektantów wnętrz, ponieważ pozostawia mnóstwo możliwości połączenia z czarnymi oraz ciepłymi kolorami.

Biała kuchnia optycznie zwiększy przestrzeń

Kiedy metraż naszej kuchni nie jest duży, biała zabudowa kuchenna pozwala nam oszukać rzeczywistość niczym magik. W związaniu z bladymi j kolorami ścian i podłogi efekt optycznego powiększenia. Pogłębimy go, gdy podczas projektowania kuchni w kolorze białym postawimy na fronty lakierowane o dużym połysku, i dokładnie dobrane do tego oświetlenie sztuczne lub naturalne za dnia, nam pomoże.

Lekkość, która charakteryzuje białe kuchnie

Biała kuchnia posiadające wyspę świetnie sprawdzają się, kiedy łączymy przestrzeń z salonem lub jadalnią. Takie rozwiązania, chociażby wypadku wysokiej zabudowy szafek sprawi, że nas nie przytłoczy i wprost przeciwnie – wnętrze stanie się optycznie większe. Planując białą kuchnię, gdy pomalujemy ściany w tymże samym kolorze, uzyskamy efekt „wtopienia” mebli kuchennych. Całość aranżacji kuchni z wyspą da spójnie zintegrowanie z częścią salonu bądź jadalni.

Biała kuchnia oraz jej ponadczasowość

Przez wielu lat zainteresowanie białymi kuchniami nie maleje. We wszystkich salonach meblowym na wystawie jest kilka projektów białej zabudowy kuchennej w różnorodnych stylach oraz aranżacjach. To właśnie mówi o tym, że trend na białe kuchnie z pewnością wciąż będzie się cieszył wielką popularnością. Pamiętamy, co się stało z meblami o mocnych barwach jak np. z fioletowymi lub czerwonymi kuchniami? Ich popularność była krótkotrwała i szybko znikły z projektów i  z obrębu zainteresowania klientów.

Zastanówmy się na co zwrócić uwagę przy doborze koloru kuchni-Wytrzymałość oraz utrzymanie w czystości białych kuchni

Podjęcie decyzji o postawieniu na biały kolor w kuchni wiąże się głównie z zapytaniem, czy takie rozwiązanie będzie trwałe. Często inwestorzy rozważają pytanie czy białe meble z czasem nie żółkną? Nowoczesna technologia i procesy wytwarzania materiałów są obecnie na tyle rozwinięte, że biały kolor frontów, wykończonych doskonałej klas fornirem, akrylem czy lakierem, zostaną w jednym odcieniu przez bardzo dużo lata bez zmian.

Także utrzymanie białych kuchni w czystości nie stanowi problemu jak zwykle się sądzi. Według panującej przekonań nie da się utrzymać czystości na białych powierzchniach, w porównaniu do powierzchni drewnopodobnych. To jednak tylko mit. Stosowanie przez producentów lakierów i laminatów o dużej jakości powoduje, że odciski odcisków palców, kurz czy plamy szybko usunąć. Nie trzeba nawet używać specjalnych środków.

Jakie wady ma biała kuchnia?

Oczywiste jest, że również – białe kuchnie mają także| wady, lecz jest ich dość niewiele. Głównie powierzchnię lakierowanych frontów łatwo można zarysować lub uszkodzić podczas normalnego użytkowania, lub czyszczenia. A przy wyborze jasnych kuchni duże znaczenie ma materiał, z którego przygotowane będą meble. Patrzmy na jakość, którą oferuje producent. Im będzie ona wyższa tym nasze meble będą dłużej ładnie wyglądały i nam służyły. Jeżeli chcemy mieć biała kuchnie idealną do naszych potrzeb. Musimy postawiać na kuchnie na wymiar Miejmy też na uwadze, że prościej będzie nam zaprojektować i wybrać detale do kuchni z radą ekspertów. Ułatwią oni nam uzyskać spójność w całej aranżacji naszej kuchni.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!