Garderoba na wymiar

Garderoba na wymiar  najlepiej powinna być urządzona jako osobne pomieszczenie jest to rozwiązanie najbardziej

Garderoba na wymiar
Garderoba na wymiar

funkcjonalne. Takie rozwiązani daje nam możliwość utrzymania ładu w naszych ubraniach.  Dobrze zaprojektowanej garderoba ułatwi układanie i segregowanie ubrań. Ubrania które mamy na wieszakach od razu nadają się założenia bez dodatkowego prasowania. A największą zaletą garderoby jest chyba to że zastępuje w naszym mieszkaniu : szafy, szafeczki komody, pawlacze, półki nad drzwiami itp. Wszystko mamy w jednym miejscu i wszystko pod ręko i to nie tylko ubrania ale również buty, odkurzacz żelazko a w dobrze zaprojektowanej garderobie znajdzie się miejsce na porządne lustro i miejsc do przebrania ubrań i obuwia.

Dobrze zaprojektowana garderoba na wymiar: podstawowe zasady urządzania

Zamkniętą garderobę możemy urządzić na dwa sposoby:

  •  w osobnym pomieszczeniu
  •  wydzielimy część korytarza lub sypialni z przesuwnymi drzwiami najlepiej z dużym lustrem gdzie będziemy mogli się przejrzeć.

Podstawowa zasada przy budowie garderoby na wymiar to powierzchnia  musimy dysponować przynajmniej 3,5m2.                    W mniejszych pomieszczeniach nie urządzamy garderoby bo będzie: za mała, za wąska. Nie będzie można w niej się obrócić nie mówiąc już o wstawieniu w nie deski do prasowania lub urządzeniu miejsca do zmiany butów. Optymalnie rozwiązanie jest wtedy gdy garderobę umieścimy wzdłuż najdłuższych ścian pomieszczenia a odstęp pomiędzy szafami to minimalnie 120 cm. Aby w garderobie można było się swobodnie przebrać potrzeba przynajmniej 1,7 m2 a jeżeli chcemy mieć w garderobie lustro w którym się swobodnie przeglądniemy potrzebujemy minimum 2 m w linii  prostej.

Pakowna garderoba: jak uniknąć błędów

Optymalna garderoba powinna być budowana na kształcie kwadratu. Znajdzie się w niej miejsce na duże, głębokie, pakowne szafy. Jeżeli mamy pomieszczenie i długie; pokój korytarz to musimy pamiętać o tym że odległość pomiędzy frontami szaf ma wynieść przynajmniej 120 cm. Duże znaczenie dla funkcjonalności i pakowności garderoby mają również dodatkowe  akcesoria które do nie zamontujemy   tutaj w zasadzie jesteśmy  ograniczeni jedynie naszym budżetem którym dysponujemy na urządzenie garderoby. Jednak nie możemy zapomnieć że będzie ona nam służyć latami.

 

Inspiracje